Організатори

Етьєн де Понсен – Посол Франції в Україні

Етьєн де Понсен, Посол Франції в Україні

Другий рік поспіль Французький інститут в Україні проводить свій захід “Цифровий листопад”, і я надзвичайно радий представити його у Довженко-Центрі. Хочу особливо подякувати команді центру за її гостинний прийом.
Починаючи з 2017 року, Французький інститут та французька культурна мережа за кордоном популяризують розмаїтий всесвіт цифрового мистецтва : віртуальну реальність, відеоігри, діджитал-мистецтво, імерсивний театр, інтерактивну музичну творчість, діджитал-освіту, підприємництво тощо.
Цьогоріч, ми з приємністю представляємо українській публіці твори віртуальної реальності та цифрового мистецтва, які мають міжнародне визнання, а деякі – й відзначені нагородами, надаючи в рівній мірі місце французьким та українським митцям.
Згадаймо, наприклад, унікальний твір – «Собор Паризької Богоматери: подорож у минуле» – від французької компанії Ubisoft, яка нині має своє представництво в Україні. Ця потужна робота з відновлення славетного собору дозволить вам зазирнути всередину шедевра французької архітектури.
Також відзначу надзвичайно інноваційну пропозицію від українського стартапа VART, який створює віртуальні мистецькі галереї та платформи, розвиваючи співробітництво між творцями цифрового мистецтва з різних країн.
Нарешті, хочу привітати Фаб’єна Зокко, який перебуває тут з дуже важливим візитом і який самостійно представить два свої твори, надаючи нам можливість започаткувати контакт з національною студією сучасного мистецтва Le Fresnoy-Studio (м. Туркуен).
Ця важлива для нас подія триватиме 3 дні, один з яких буде цілком присвячений виступам та дебатам на різноманітну проблематику, пов’язану з цифровим мистецтвом, за участю французьких та українських митців та діячів цієї сфери.
Своїм масштабом захід завдячує ексклюзивному партнеру нашої програми “Кіно та інновації” – банку “Укрсиббанк”, якому я щиро за це вдячний.

Французький інститут в Україні

Французький інститут в Україні (ФІУ), який розташовано у м. Києві та підпорядковується Посольству Франції в Україні, було створено у 1994 році на підставі міжурядової угоди. У приміщенні ФІУ, на вулиці О.Гончара, 84, знаходяться навчальні аудиторії, працює медіатека, а також найближчим часом відкриється кафе. 

Місією Французького Інституту в Україні є поширення французької мови та культури, а також налагодження довгострокових партнерських відносин з українськими діячами у царинах освіти, науки та культури.

Культурні заходи організовуються у Києві та регіонах і представляють українській публіці та фахівцям сучасне французьке мистецтво – різноманітне та інноваційне. Кіно, виконавське та візуальне мистецтво, література та діалог ідей… – залучені усі без винятку мистецькі дисципліни. Фестиваль «Французька весна в Україні», який, починаючи з 2004 року, щорічно проходить в Україні у період з квітня по червень, є ключовою подією культурної програми ФІУ. До річної програми, поза фестивалем, додаються й інші яскраві заходи, як-от VR-фестиваль у сфері цифрового мистецтва.

UKRSIBBANK BNP Paribas Group

UKRSIBBANK BNP Paribas Group підтримує програму цифрового мистецтва ФІУ та радий бути ексклюзивним партнером програми кіно та інновацій.

Цифровий розвиток притаманний усім сферам нашого життя. UKRSIBBANK як провідний банк щодня пропонує технологічні рішення для клієнтів. Водночас, як відданий прихильник кіномистецтва, ми прагнемо, щоб якомога більше глядачів отримали новий захоплюючий досвід занурення у VR-кіно. Такі інноваційні фільми повністю занурюють глядачів у вигаданий сюжетний простір і роблять їх одними з героїв кіно.

Вже понад 100 років головний акціонер UKRSIBBANK – Група BNP Paribas підтримує кінематограф. Це одне з наших справжніх захоплень, яке ми поділяємо зі своїми клієнтами. В Україні наш банк також традиційно є партнером кінопрограм ФІУ. Творчий підхід та інновації – це те, що об’єднує кінематограф та UKRSIBBANK.

Лоран Дюпуш, голова правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group

Національний центр Олександра Довженка

Національний центр Олександра Довженка – державний кіноархів, який є єдиним в Україні членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF).

Колекція Довженко-Центру складається з трьох розділів.

  • Фільмофонд зберігає понад 7 000 найменувань художніх, документальних та анімаційних фільмів виробництва України та інших країн, створених з 1909 року на плівкових носіях.
  • Зібрання Кіноархіву налічує понад 13 000 паперових документів, фото, кіновидань.
  • У новоствореній колекції Музею кіно – понад 300 зразків кінотехніки, творів кінодекораційного мистецтва, меморіальних речей.

Довженко-Центр має власну сучасну кінокопіювальну лабораторію та видавництво.

Довженко-Центр також є майданчиком для інноваційних виставкових проєктів, музичних кіноперформансів, кінофестивалів, експериментальних театральних постанов.

LE FRESNOY

Заснована у 1997 році, національна студія сучасних мистецтв “Le Fresnoy” (Ле Френуа) це топовий навчальним закладом, спеціалізований на мистецькій, аудіовізуальній та мультимедійній сферах, який приймає студентів, які вже мають освітню або професійну кваліфікацію. Студія розташована у приміщенні, реконструкцію якого здійснив французько-швейцарський архітектор Бернард Чумі. Головною метою закладу є надати можливість молодим митцям створювати свої роботи, використовуючи професійні технічні засоби, під керівництвом визнаних митців та без обмеження у засобах вираження. Ці роботи щороку презентуються під час експозиції “Панорама”.

Національна студія “Le Fresnoy”  протягом року пропонує публіці масштабні виставки сучасного мистецтва, кінопрограми, концерти, вистави, конференції тощо.